Cum s-a îmbrăcat Carmen Iohannis la funeraliile Reginei Elisabeta a II-a

carmen Iohannis
Președintele României, Klaus Iohannis, se află Londra, unde a participat la o întâlnire cu Regele Charles al III-lea, apoi la funeraliile de stat al Reginei Elisabeta a II-a. L-a însoțit și soția sa, Carmen Iohannis.
Cuplul prezidențial a ajuns la Palatul Buckingham cu puțin inainte de ora 20.00.
Carmen Iohannis a purtat o rochie semnată de designerul Andreea Tincu, cu care colaborează de ceva vreme. De altfel, creatoarea de modă a publicat pe Facebook o fotografie de la dineul cu Regele Charles al III-lea, în care soția președintelui Iohannis apare în ținută de doliu, dar zâmbitoare, de mână cu soțul ei.

Potrivit programului președintelui României, duminică, 18 septembrie, Klaus Iohannis a participat la recepția găzduită de Majestatea Sa Regele Charles al III-lea la Buckingham Palace, în Londra.
Luni, de la ora 13.00, Klaus Iohannis participă la funeraliile de stat ale Majestății Sale Regina Elisabeta a II-a, la Westminster Abbey, în Londra.
Citește și:
- 13:14 - Mugur Mihăescu a devenit bunic chiar de ziua sa de naștere
- 09:36 - Lucian Viziru, afirmație jignitoare la adresa Nicoletei Luciu, chiar în timpul unui live pe TikTok: „Rapandulă care ești!”
- 13:42 - Câți bani ar fi primit Sile și Nuțu Cămătaru pentru documentarul de la Pro TV
- 13:37 - Dorian Popa, devastat de durere, după o pierdere importantă: „O parte din inima mea nu mai bate”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News













