Când se dă drumul la căldură în calorifere, în București

Când se dă drumul la căldură în calorifere, în București
Când se dă drumul la căldură în calorifere, în București
Pentru ca Termoenergetica să furnizeze căldură în locuințele din București, în sezonul rece 2023-2024, trebuie îndeplinite anumite condiții.
Termoenergetica amintește că începerea furnizării agentului termic pentru încălzire se va face după înregistrarea, timp de 3 zile consecutiv, între orele 20.00-06.00, a unor valori medii zilnice ale temperaturii aerului exterior de +10º C sau mai mici.
Compania susține că asociațiile de proprietari au obligația de a se asigura că instalațiile interioare proprii (de alimentare cu energie termică) sunt în stare de funcționare şi că sunt finalizate lucrările din interiorul imobilelor, inclusiv operațiunile de aerisire a caloriferelor din apartamente.
Termoenergetica a început deja furnizarea căldurii la cerere către spitalele, școlile, grădinițele, căminele de bătrâni, precum şi către celelalte instituții care au solicitat acest lucru.
Asociațiile de proprietari care doresc amânarea furnizării agentului termic pentru încălzire pot solicita în scris acest lucru, prin reprezentanții legali, la registratura instituției din strada Cavafii Vechi nr. 15, la secțiile de termoficare de sector, sau prin e-mail la adresa relatii@cmteb.ro.
Dispeceratele Companiei Municipale Termoenergetica București și echipele de intervenție lucrează pentru soluționarea problemelor apărute în teren. Clienții au la dispoziție informații prin mesajele preînregistrate la numărul de telefon 031.9442 sau la numărul de telefon gratuit - 0800.820.002, precum și prin aplicația Termoalert.
Sursa: Tabu.RO
Citește și:
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:36 - Iarna a blocat România. Drumuri închise, zeci de camioane în așteptare și haos pe aeroporturi
- 07:21 - România rămâne sub asediul iernii. Ce drumuri sunt blocate și ce porturi rămân închise
- 10:31 - Donald Trump atacă dur Europa: „A devenit woke. Este slabă și de nerecunoscut”. Țările pe care le-a lăudat
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News












